bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Relacja z X Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny
30 marca 2023 r. | 21:25
0

W sobotę 25 marca, w Truszczycy odbyły się już po raz dziesiąty zawody, w których biegacze powitali w kaletańskich lasach wiosnę na sportowo.

Truszczycka impreza jest pierwszą tego typu jeżeli chodzi o całoroczny terminarz biegowy w Powiecie Tarnogórskim. Corocznie współorganizują ją: Miasto Kalety, Powiat Tarnogórski oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.

Wczesnowiosenna pogoda dopisała. Bieg rozpoczął się o godzinie 12-tej. W szranki stanęło 26 zawodników i zawodniczek. Jako pierwszy niespełna 5-cio kilometrową trasę ukończył Maciej Rogowski, drugi był Marek Grund, a trzeci Szymon Krause. Wszyscy ci zawodnicy stanęli na podium jako zwycięzcy kategorii "open". Po ukończeniu biegów przez wszystkich zawodników nastąpiła dekoracja zwycięzców, której dokonali burmistrz Klaudiusz Kandzia, radny Powiatu Tarnogórskiego Eugeniusz Ptak, a także przewodnicząca kaletańskiej Rady Miejskiej Janina Perz oraz zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaletach w Kaletach Alojzy Rupik.

Tradycyjnie też odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dla wszystkich przybyłych aby na sportowo powitać wiosnę, pulę gadżetów przygotowały Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwo Świerklaniec. Puchary w poszczególnych kategoriach ufundowało Miasto Kalety, zaś w klasyfikacji generalnej (open) zestawy gadżetów przygotował Powiat Tarnogórski. Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu imprezy panu leśniczemu Bronisławowi Wawrosiowi.

Klasyfikacja w kategoriach:
Mężczyźni wiek: 30-45 lat
1. Rafał Kargól
2. Antoni Bonk
3. Łukasz Plaza

Mężczyźni wiek: 46+
1. Marcin Markowicz
2. Bogusław Borek
3. Robert Wręczycki

Kobiety wiek: 17-29 lat
1. Patrycja Musik
2.Justyna Hajda
3. Wiktoria Musik

Kobiety wiek: 30 - 45 lat
1.Maria Mańka
2. Aleksandra Zosgórnik
2. Katarzyna Polczyk

Kobiety wiek: 46+
1. Joanna Karolczak
2. Grażyna MazgajDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *