bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
04 maja 2020 r. | 18:45
0

Wczoraj, w niedzielę, odbyły się w naszym mieście obchody kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. O godzinie 11.00 odprawiono mszę św. w kościele p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku, sprawowaną przez Ks. Proboszcza Wojciecha Ciosmaka w intencji Ojczyzny oraz strażaków, kominiarzy i hutników z okazji wspomnienia św. Floriana.

Ze względu na obostrzenia panujące w całym kraju, w tym roku zrezygnowano z uroczystego przemarszu delegacji oraz miejskiej orkiestry dętej pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację.
Z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, symboliczne wieńce pod pomnikiem złożył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny powiatowy Eugeniusz Ptak oraz naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach Kazimierz Złotosz.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *