pochmurnie
13°
12°
niedziela
Reklama
Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
03 maja 2021 r. | 21:20
0

Dzisiaj, w poniedziałek, odbyły się w naszym mieście obchody okrągłej 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. O godzinie 11.00 odprawiono Mszę św. w kościele p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku, sprawowaną przez Ks. Proboszcza Wojciecha Ciosmaka w intencji Ojczyzny oraz strażaków, kominiarzy i hutników z okazji wspomnienia św. Floriana.

Ze względu na obostrzenia panujące w całym kraju, w tym roku również zrezygnowano z uroczystego przemarszu delegacji oraz miejskiej orkiestry dętej pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację. Upamiętniając uchwalenie Konstytucji 3 maja, ale także setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, symboliczne wieńce pod pomnikiem złożyli burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny powiatowy Eugeniusz Ptak oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach z Panem Kazimierzem Złotoszem na czele.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *