pochmurnie
20°
18°
poniedziałek
Reklama
Relacja z IX Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny
25 marca 2022 r. | 05:00
0

W sobotę 19 marca, w Truszczycy odbyły się już po raz dziewiąty, w których biegacze powitali w kaletańskich lasach wiosnę na sportowo. Truszczycka impreza jest pierwszą tego typu jeżeli chodzi o całoroczny terminarz biegowy w Powiecie Tarnogórskim. Corocznie współorganizują ją: Miasto Kalety, Powiat Tarnogórski oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.

Wczesnowiosenna pogoda dopisała. Bieg rozpoczął się o godzinie 12-tej. W szranki stanęło 19 zawodników i zawodniczek. Jako pierwszy niespełna 5-cio kilometrową trasę ukończył Marek Grund, drugi był Rafał Kargól, a trzeci Maciej Rogowski. Wszyscy ci zawodnicy stanęli na podium jako zwycięzcy kategorii "open".

Po ukończeniu biegów przez wszystkich zawodników nastąpiła dekoracja zwycięzców, której dokonali burmistrz Klaudiusz Kandzia, członek zarządu Powiatu Tarnogórskiego Krzysztof Łoziński, radny Powiatowy Eugeniusz Ptak, a także przewodnicząca kaletańskiej rady miejskiej Janina Perz oraz zastępca przewodniczącego rady miejskiej w Kaletach w Kaletach Alojzy Rupik.
Tradycyjnie też odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dla wszystkich przybyłych aby na sportowo powitać wiosnę- pulę gadżetów przygotowały Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwo Świerklaniec. Puchary w poszczególnych kategoriach ufundowało Miasto Kalety, zaś w klasyfikacji generalnej (open) Powiat Tarnogórski. Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu imprezy panu leśniczemu Bronisławowi Wawrosiowi.

Klasyfikacja w kategoriach:

Mężczyźni wiek: 30-45 lat
1. Szymon Krauze
2. Łukasz Plaza
3. Adam Polczyk

Mężczyźni wiek: 46+
1. Robert Wręczycki
2. Bogusław Borek
3. Mariusz Sikora

Kobiety wiek: 17-29 lat
1. Justyna Hajda

Kobiety wiek: 30 - 45 lat
1. Aleksandra Zosgórnik
2. Katarzyna Polczyk/ Joanna Skrzyniarz

Kobiety wiek: 46+
1. Iwona Wręczycka
2. Izabela Tomaszowska
3. Joanna KarolczakDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *