zachmurzenie umiarkowane
-3°
-5°
środa
Reklama
Rekordowa liczba złożonych wniosków w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze w 2021 r.
12 sierpnia 2021 r. | 08:00
0

Mieszkańcy Kalet niezwykle chętnie korzystają z dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze. W ostatnim półroczu nasze miasto zarejestrowało rekordową liczbę złożonych wniosków.

Według WFOŚiGW miasto Kalety znajduje się w rankingu 100 najbardziej aktywnych gmin w Polsce ubiegających się o wsparcie finansowe plasując się na 37 miejscu. W pierwszym półroczu 2021 r. o wsparcie finansowe do wymiany źródła ciepła lub termomodernizacji budynku w mieście Kalety złożono ponad 95 wniosków na łączną kwotę w wysokości 1 261 089,12 złotych. Kwota ta jest o połowę większa niż w poprzednim półroczu.

Punkt konsultacyjny w tutejszym mieście zarejestrował w ramach poziomu podstawowego 68 wniosków. Pozostałą część tj.:27 stanowiły wnioski o podwyższony poziom dofinansowania. Największym zainteresowaniem wśród składanych wniosków przez mieszkańców Kalet były kotły na ekogroszek spełniające wymogi programu 51 wniosków. Na drugim miejscu pod względem wyboru uplasowały się kotły na pellet drzewny 30 wniosków, a w kolejnej były to pompy ciepła 9 wniosków i piec gazowy 5 wniosków. Dodatkowo, ponad połowa wnioskodawców zdecydowała się na zwiększenie zakresu prac związanych z poprawą i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku-termomodernizacja.

Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia zawartego przez Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzia z Prezesem WFOŚiGW Katowice Tomaszem Bednarkiem, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. W związku ze stanem epidemii obecnie kontakt wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: czystepowietrze@kalety.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *