bezchmurnie
czwartek
Reklama
Raport o stanie gminy. Mieszkańcy mogą brać udział w debacie
06 czerwca 2019 r. | 17:48
2

 18 czerwca o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Podczas obrad między innymi zostanie przedstawiony raport o stanie gminy Kalety za 2018 rok. 

W tym roku na sesji po raz pierwszy odbędzie się debata nad raportem o stanie gminy. Co ciekawe, w dyskusji będą mogli wziąć udział mieszkańcy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos podczas debaty nad raportem gminy, powinien złożyć do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 mieszkańców. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszeń. W debacie będzie mogło zabrać głos 15 mieszkańców.

Przedstawienie raportu o stanie gminy to nowy obowiązek nałożony na włodarzy gmin. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, wójt corocznie do końca maja musi przedstawić taki dokument radzie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Poniżej plan obrad. 

 

źródło: kalety.pl, ugsieradz.pl 2 odpowiedzi na “Raport o stanie gminy. Mieszkańcy mogą brać udział w debacie”

 1. Alf pisze:

  I co zmieni ta debata i głos mieszkańców ? Odpowiedz jest prosta nic obecnie panujący oleją ten głos

  10
 2. Gość pisze:

  I to ma być debata , żeby zabrać głos trzeba mieć podpisy poparcia a to ma być debata nad raportem czy pomyliło się urzędującym z kampanią wyborczą , obecna władza boi się głosu ludu czy jak bo już jakiś czas temu dali temu wyraz likwidując możliwość pisania komentarzy i zadawania pytań burmistrzowi na ich oficjalnej stronie internetowej . I w ten sposób mogą wszem i wobec chwalić się jak to się żyje w tym leśnym zakątku śląska gdzie mieszkańcy to najszczęśliwsi ludzie na tej planecie a radni to sami experci w różnych dziedzinach między innymi w budowie i remoncie dróg bo przecież zarąbiste zdjęcia wrzucają z odbiorów etc.

  14
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *