zachmurzenie umiarkowane
-3°
-5°
środa
Reklama
„Ranking Samorządów Rzeczpospolitej” – Kalety zajęły pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim
09 listopada 2020 r. | 10:27
0

Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 16 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich i miejsko - wiejskich w „Rankingu Samorządów” opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita. Kalety znalazły się na 128 miejscu.

Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Radzionków 141 miejsce z 46,13 punktami, Tarnowskie Góry 255 miejsce z 39,93 punktami oraz Miasteczko Śląskie zajmując 509 miejsce z 32,84 punktami. W kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie uwzględnionych zostało 874 samorządów. Autorzy tak opisują ranking: „Ranking Samorządów 2020, ocenia dotychczasowe dokonania i kondycję miast i gmin w wielu obszarach, przez to jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o perspektywach rozwojowych poszczególnych samorządów. Niewątpliwie obecnie taką dyskusję zdominują wyzwania związane z pandemią.”Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *