pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Przejazd specjalny do Kluczborka
28 listopada 2019 r. | 06:33
0

Dzięki Zarządowi Województwa już od 15 grudnia w naszym rozkładzie jazdy znajdą się nowe połączenia do Kluczborka. Tym samym liczba regionów, do których można się wybrać koleją z naszego województwa powiększy się o województwo opolskie. Z tej okazji zapraszamy do udziału w przejeździe inauguracyjnym 30 listopada.

Pierwszy przejazd inauguracyjny 30 listopada odbędzie się naszym wyjątkowym pojazdem – czyli „Powstańcem Śląskim” w malaturze nawiązującym do historii naszego regionu. Natomiast na samą nazwę handlową połączenia wybraliśmy hasło Gdacjusz, nawiązując tym samym do istotnej dla Kluczborka postaci Adama Gdacjusza, określanego „Śląskim Mikołajem Rejem”.

Oczywiście podczas przejazdu specjalnego nie zabraknie też innych atrakcji – w tym dniu zbiegnie się bowiem kilka okazji do świętowania. Będziemy mogli obchodzić nie tylko inaugurację przejazdów do Kluczborka, ale także 135. rocznicę oddania do użytku linii kolejowej z Kluczborka do Tarnowskich Gór oraz przypadający kilka dni wcześniej Dzień Kolejarza. Ze względu na tę ostatnią okazję nieprzypadkowa jest data startu rezerwacji miejsc na przejazd specjalny – zacznie się ona właśnie 25 listopada o godzinie 12:00. Przejazd jest bowiem bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona – warto zatem jak najwcześniej zarezerwować sobie miejsce!

Aby zarezerwować sobie miejsce w pociągu specjalnym do Kluczborka wystarczy skorzystać z formularza rezerwacyjnego. Sam przejazd jest bezpłatny, a potwierdzenie rezerwacji stanowi jednocześnie bilet na przejazd. Wystarczy zatem wydrukować rezerwację lub też przygotować ją do wyświetlenia podczas kontroli na ekranie swojego telefonu.

O której zatem wyruszymy do Kluczborka i co czeka nas na jego pokładzie? Z Katowic „Powstaniec Śląski” wystartuje o 10:40, a do celu dotrze o godzinie 13:29. Po drodze zaplanowane są m.in. dłuższe postoje w Lublińcu i Oleśnie. Dłużej pobędziemy też oczywiście w samym Kluczborku. Dokładny rozkład jazdy pociągu specjalnego można sprawdzić w poniższych tabelach. Oczywiście zapewniamy również przejazd pociągiem w drogę powrotną. Na podróżnych czekają różnego rodzaju niespodzianki i atrakcje – nie zabraknie możliwości zwiedzenia kabiny maszynisty czy zdjęcia w kolejarskiej czapce. Podczas przejazdu będzie można też posłuchać ciekawostek z historii linii kolejowej Kluczbork – Tarnowskie Góry.

Do udziału w przejeździe zapraszają marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz prezes Zarządu Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki.

Źródło: Koleje ŚląskieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *