bezchmurnie
czwartek
Reklama
Projekt budowy tężni solankowej i zagospodarowanie terenów przy Małej Panwi na ukończeniu
03 sierpnia 2023 r. | 07:03
0

Miasto Kalety w ramach naboru ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pozyskało dotację w kwocie 183.200,00 zł na realizację zadania polegającego na utworzeniu terenów zielonych przy rzece Mała Panew.

Na obszarze o powierzchni około 3500 m2 powstaną różnorodne nasadzenia zarówno iglaste, jak i liściaste, utwardzone alejki, zamontowane zostaną elementy małej infrastruktury takie jak kosze na śmieci, ławeczki, stojaki na rowery, maszyna do karmienia kaczek. Dodatkowo projekt przewiduje budowę tężni solankowej.

Ten niepozorny obszar naszego miasta zyska nową funkcję i powiększy ilość terenów zielonych. Namiastkę tego, co planowane jest do wykonania, można zobaczyć na poniższych wizualizacjach. Obecnie trwają prace projektowe oraz kwestie związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Planowany termin zakończenia inwestycji przewidziany został na październik 2024 r.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *