pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Program Czyste Powietrze najważniejsze zmiany w 2020 roku
29 grudnia 2020 r. | 07:00
0

Kaletański punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze informuje, że rok 2020 przyniósł duże zmiany w programie Czyste Powietrze, stając się bardziej przyjazny dla osób, które ubiegają się o dofinansowanie, a to m.in. za sprawą uproszczenia formularzu wniosku oraz skróceniu czasu oczekiwania na wydanie decyzji o przyznaniu dotacji.

Przedstawiamy w skrócie najważniejsze zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Styczeń: Zakończenie dofinansowania dla wymiany źródła ciepła w budynkach nowobudowanych.

15 maja: Program Czyste Powietrze 2.0
• uproszczenie i skrócenie procesu aplikacyjnego w ramach Programu;
• zmiana i uproszczenie kryteriów dochodowych, rezygnacja z powiązania intensywności dofinansowania z siedmioma grupami dochodowymi;
– wprowadzenie dwóch grup dochodowych:
– dla Beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania,
– dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania;
• uproszczony wniosek o dotację, bazujący tam, gdzie to możliwe na oświadczeniach Wnioskodawcy;
• skrócony czas rozpatrywania wniosków o dofinansowanie – z 90 do 30 dni;
• integracja z programem „Mój Prąd” przez możliwość uzyskania dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznej, bez konieczności składania dwóch osobnych wniosków;
• poziom dotacji powiązany z efektem ekologicznym – bonus za niskoemisyjność i odnawialność

21 października: uruchomienie naboru dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”.

Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia zawartego przez Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię z Prezesem WFOŚiGW Katowice Tomaszem Bednarkiem, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. W związku ze stanem epidemii obecnie kontakt wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: przemyslaw.kocot@kalety.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *