pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kalety
29 września 2020 r. | 07:00
0

W minioną niedzielę, 27 września br., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się inauguracyjny koncert Zespołu Pieśni i Tańca KALETY.

Zespół powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Jego członkami są utalentowani, najmłodsi mieszkańcy naszego Miasta. Podczas wczorajszego koncertu zaprezentowane zostały najbardziej znane dla naszego śląskiego regionu pieśni i tańce, a młodzi artyści wystąpili w tradycyjnych strojach rozbarsko-bytomskich. Wziął w nim udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz.

Burmistrz Miasta składa serdeczne podziękowanie za zaangażowanie przy realizacji tego projektu dyrektorowi MDK Kalety Marianowi Lisieckiemu, instruktorom tańca p. Aliki Pitta oraz śpiewu p. Karolinie Dąbrowskiej Lisieckiej. Mamy nadzieję, że dziecięcy zespół z Kalet zyska za niedługo taką sławę i renomę jak Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, czego serdecznie życzymy.
Środki na realizację zadania pozyskane zostały z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *