zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Prawie milion złotych unijnych środków w kaletańską edukację
11 maja 2020 r. | 07:20
0

Miasto Kalety realizuje  projekt unijny pt. „Kształtujemy wiedzę i umiejętności uczniów w gminie Kalety” w szkołach podstawowych w Kaletach i Kaletach Miotku. Celem głównym projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, językowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, w tym zniwelowanie deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli.

Realizacja projektu trwa od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2021 r.

W ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny zorganizowane zostały w roku szkolnym 2019/2020 w szkołach zajęcia pozalekcyjne z następujących przedmiotów: języka angielskiego, języka niemieckiego, zajęć matematyczno-przyrodniczych, informatyki, doradztwa zawodowego, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapeutyczne, zajęcia rozwijające umiejętność społeczno – emocjonalną, zajęcia logopedyczne.

W projekcie bierze udział 222 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i 150 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

W ramach projektu szkoły zostały doposażone w sprzęt komputerowy i multimedialny oraz pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć metodą projektu:

PSP1: laptopy, tablety dla uczniów, monitory interaktywne z oprogramowaniem, dygestorium szkolne, mikroskopy.

PSP2: urządzenie wielofunkcyjne, radioodtwarzacz, kamera cyfrowa, laptopy i tablety dla uczniów, pendrivy, szafa do pracowni fizyczno-chemicznej na odczynniki, stoły demonstracyjne do doświadczeń, wózek metalowy, mikroskopy, zestawy do doświadczeń - mały chemik, badanie wody i gleby.

Do zajęć dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi szkoły otrzymały:

PSP1: trampolinę, podesty wielofunkcyjne, planszę bujaczek, sześcian wspinaczkowy.

PSP2: lustro logopedyczne, multimedialny pakiet logopedyczny, multimedialny pakiet do nauki czytania i pisania oraz plansze edukacyjne do zajęć korekcyjnych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *