Pracownik tarnogórskiego szpitala zarażony koronawirusem
29 marca 2020 r. | 22:20

Dziś Prezes Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego dr n.med. Leszek Jagodziński poinformował, że jeden z pracowników tegoż szpitala jest zarażony SARS-CoV-2.

"Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że jeden z pracowników szpitala, który poczuł się gorzej, otrzymał wynik dodatni w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

W związku z powyższym, szpital wdraża wszystkie procedury związane z działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jedną z nich, jest wprowadzenie kwarantanny domowej dla 36 osób z personelu pracującego bezpośrednio z osobą zainfekowaną.

Pracownik przebywa w domu i czuje się dobrze. Jestem w stałym kontakcie z Sanepidem odnośnie wytycznych co do stosowania procedur.
Apeluję do Personelu szpitala, aby wyraził zrozumienie dla obecnej sytuacji i wykonywał obowiązki zawodowe w dalszym ciągu sumiennie i w sposób zgodny z procedurami wdrożonymi w sytuacji pandemii koronawirusa.

Drodzy mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, prosimy o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, odpowiedzialne zachowania, dbanie o zdrowie własne i swoich najbliższych.
Na bieżąco będziemy przekazywać informacje odnośnie zmian w funkcjonowaniu szpitala - z poważaniem Prezes Zarządu dr n.med. Leszek Jagodziński.
"

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że jeden z pracowników szpitala, który poczuł się gorzej, otrzymał wynik...

Gepostet von Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. am Sonntag, 29. März 2020