bezchmurnie
czwartek
Reklama
Pozostały już tylko 2 miesiące na złożenie deklaracji do CEEB
05 maja 2022 r. | 18:56
0

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 roku istnieje obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Obowiązek ten spoczywa na wszystkich właścicielach/zarządcach budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym także budynków gospodarczych, jak i obiektów usługowych. Za nie zgłoszenie źródła ciepła do Centralnej ewidencji grożą kary administracyjne od 500 zł do 5000 zł.

W naszym mieście złożono do tej pory tylko 799 deklaracji spośród 2350 punktów adresowych objętych obowiązkiem ewidencyjnym CEEB, co stanowi zaledwie 34% wypełnienia bazy. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do naszych mieszkańców o spełnienie obowiązku dotyczącego złożenia deklaracji do CEEB.
Poniżej podajemy terminy dla złożenia deklaracji:
• deklaracje dotyczące źródeł ciepła, uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania
• deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. należy składać do 30 czerwca 2022 r.

Deklarację można złożyć przez Internet przy pomocy profilu zaufanego/e-dowodu pod linkiem: zone.gunb.gov.pl , bądź w wersji papierowej w Urzędzie Gminy w Kaletach (pokój nr 11).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *