zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych
29 września 2021 r. | 07:00
0

Miasto Kalety przypomina, że zgodnie z uchwałą antysmogową dotyczącą województwa śląskiego pozostało 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych.

W związku z tym, zachęcamy do skorzystania z dofinansowania przewidzianego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Program ten został stworzony z myślą o dobru nas wszystkich. Czystego powietrza nie da się wyprodukować czy kupić, musimy wszyscy razem o nie dbać, dlatego też ponownie przypominamy, że Program Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego nawet do 60%. Wystarczy tylko kilka kroków. Jeżeli jesteś właścicielem bądź współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, posiadasz piec na paliwo stałe powyżej 10 lat, a twoje roczne dochody nie przekraczają 100 tys zł możesz uzyskać wsparcie do 30% na poziomie podstawowym, natomiast na poziomie podwyższonym nawet do 60% dofinansowania. Serdecznie zapraszamy!

Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia zawartego przez burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzia z prezesem WFOŚiGW Katowice Tomaszem Bednarkiem, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. W związku ze stanem epidemii obecnie kontakt wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: czystepowietrze@kalety.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *