zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Potrącona kobieta w Kaletach
21 listopada 2019 r. | 20:35
1

Tarnogórscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło poniedziałek na ulicy Tarnogórskiej w Kaletach o rejonie skrzyżowania z ulicą Grzybową. W zdarzeniu ranna została piesza uczestniczka ruchu drogowego, która trafiła do szpitala. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 16:30 na ulicy Tarnogórskiej w Kaletach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mieszkaniec Kalet, który kierował samochodem Renault, potrącił przechodzącą przez jezdnię w obrębie skrzyżowania pieszą 62-latkę z Kalet. Kobieta z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

APELUJEMY również do pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Piesi najczęściej popełniają wykroczenia w sytuacjach:

 • przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, zza występującej przeszkody, w tym także wtargnięcie na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd,
 • brak elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym,
 • niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej,
 • poruszanie się po niewłaściwej stronie jezdni.

Najczęstsze wykroczenia kierowców, którzy nie stosują się do przepisów wobec pieszych:

 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych,
 • wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,
 • omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryJedna odpowiedź do “Potrącona kobieta w Kaletach”

 1. Miki pisze:

  Tak z wszystkim się zgodzę a gdzie jest chodnik w tym miejscu tak samo na przystanku w krzakach trzeba stać a niewspominajac o ludziach którzy mieszkają dalej w ostatnim domu oni chodzą rowem a dzieci do szkoły tak samo ile ludzi już zginęlo a dalej nikt z tym nic nie robi

  11
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *