pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
gazyfikacja kalet
Postęp prac projektowych dotyczących gazyfikacji Kalet
24 lutego 2021 r. | 07:09
0

Przypomnijmy, że 17 lipca 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, podpisano dokument, na który nasze miasto czekało od dawna. Ziemowit Podolski - dyrektor Oddział Zakładu Gazowniczego w Zabrzu oraz przedstawiciel firmy I-PROJEKT z Gliwic podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci gazowej średniego ciśnienia w Kaletach.

Firma z Gliwic na wykonanie projektu gazyfikacji naszego miasta ma 32 miesiące. W ramach zadania zaprojektowane zostanie w Kaletach 27 kilometrów sieci gazociągowej, która swój początek będzie miała w Bibieli. Projekt gazyfikacji obejmie całe miasto, od Miotka do Drutarni.

Pomysłodawcą idei gazyfikacji naszego miasta był Burmistrz Klaudiusz Kandzia, który wraz z ówczesnym przewodniczącym Rady Miejskiej Eugeniuszem Ptakiem prowadzili intensywne działania lobbingowe w tej sprawie. Firma I-PROJEKT na dzień dzisiejszy posiada zgodę na lokalizację gazociągu w pasie drogi wojewódzkiej nr 908, 912. Zgody dla właścicieli działek prywatnych w pasie dróg gminnych zostały w pierwszej kolejności rozesłane listownie. Obecnie trwają prace terenowe.

Aktualnie ustalona jest trasa przebiegu gazociągu z PKP. Trwają uzgodnienia przebiegu gazociągu poprzez tereny należące do Miasta Kalety. Zgodnie z umową firmie na wykonanie projektu pozostał jeszcze rok, marzec 2022 r. jest umownym terminem wykonania projektu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *