pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Ponad 620 tys. zł na drogi w Kaletach
12 września 2019 r. | 18:08
0

10 września 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, Klaudiusz Kandzia Burmistrz Miasta Kalety, odebrał z rąk Wojewody Śląskiego, promesę dotacji na remont dróg gminnych w mieście Kalety.

W bieżącym roku Urząd Miejski w Kaletach w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wnioskował o remont dwóch dróg – II etap ul. Gawlika oraz remont ul. Lubszeckiej. Na realizację tych dwóch zadań inwestycyjnych już ogłoszone zostały postępowania przetargowe celem wyłonienia wykonawcy, a w przypadku ul. Lubszeckiej zawarta już została umowa. Prace budowlane w obydwu przypadkach mają zostać wykonane do listopada 2019 r. Realizacja projektów nie byłaby możliwa bez udziału środków zewnętrznych z budżetu Państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla Województwa Śląskiego.

Także 10 września 2019 r. w Tarnowskich Górach, Staroście Powiatu Tarnogórskiego Pani Krystynie Kosmali, Wojewoda Śląski wręczył promesę na remont nakładki asfaltowej ul. Fabrycznej w Kaletach. Inwestycja dotyczy odcinka drogi od Miejskiego Domu Kultury do stadionu sportowego.

Powiat Tarnogórski otrzymał na ten cel 50% środków z Budżetu Państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, pozostała część do wysokości 25% wkładu własnego sfinansowana zostanie z budżetu Miasta Kalety jako pomoc powiatowi Tarnogórskiemu oraz 25% z budżetu tarnogórskiego starostwa. Wartość zadania zgodnie z kosztorysem inwestorskim zamyka się kwotą 458 tys. złotych.

Zgodnie z deklaracją burmistrza Kalet na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach procedowana będzie przez radnych uchwała o zabezpieczeniu środków w budżecie miasta Kalety na wspólną inwestycję drogową z Powiatem Tarnogórskim. Zgodnie z założeniami programu Funduszu Dróg Samorządowych prace na ul. Fabrycznej muszą być zrealizowane do końca roku 2019.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *