zamglenie
-1°
poniedziałek
Reklama
Ponad 620 tys. zł na drogi w Kaletach
12 września 2019 r. | 18:08
0

10 września 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, Klaudiusz Kandzia Burmistrz Miasta Kalety, odebrał z rąk Wojewody Śląskiego, promesę dotacji na remont dróg gminnych w mieście Kalety.

W bieżącym roku Urząd Miejski w Kaletach w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wnioskował o remont dwóch dróg – II etap ul. Gawlika oraz remont ul. Lubszeckiej. Na realizację tych dwóch zadań inwestycyjnych już ogłoszone zostały postępowania przetargowe celem wyłonienia wykonawcy, a w przypadku ul. Lubszeckiej zawarta już została umowa. Prace budowlane w obydwu przypadkach mają zostać wykonane do listopada 2019 r. Realizacja projektów nie byłaby możliwa bez udziału środków zewnętrznych z budżetu Państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla Województwa Śląskiego.

Także 10 września 2019 r. w Tarnowskich Górach, Staroście Powiatu Tarnogórskiego Pani Krystynie Kosmali, Wojewoda Śląski wręczył promesę na remont nakładki asfaltowej ul. Fabrycznej w Kaletach. Inwestycja dotyczy odcinka drogi od Miejskiego Domu Kultury do stadionu sportowego.

Powiat Tarnogórski otrzymał na ten cel 50% środków z Budżetu Państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, pozostała część do wysokości 25% wkładu własnego sfinansowana zostanie z budżetu Miasta Kalety jako pomoc powiatowi Tarnogórskiemu oraz 25% z budżetu tarnogórskiego starostwa. Wartość zadania zgodnie z kosztorysem inwestorskim zamyka się kwotą 458 tys. złotych.

Zgodnie z deklaracją burmistrza Kalet na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach procedowana będzie przez radnych uchwała o zabezpieczeniu środków w budżecie miasta Kalety na wspólną inwestycję drogową z Powiatem Tarnogórskim. Zgodnie z założeniami programu Funduszu Dróg Samorządowych prace na ul. Fabrycznej muszą być zrealizowane do końca roku 2019.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *