zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Polsko czeskie warsztaty ekologiczne
08 listopada 2021 r. | 20:47
0

Polsko czeskie warsztaty ekologiczne w ramach projektu partnerskiego „Co z tym odpadem – dobre rady na odpady”.

W minioną sobotę, 6 listopada 2021 r., w siedzibie miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu partnerskiego pn. „Co z tym odpadem – dobre rady na odpady”. Wydarzenie to otworzył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca rady Miejskiej Janina Perz. Tym razem uczestnicy spotkania, grupa seniorów z Kalet oraz nasi goście z czeskiego Vitkova zastanawiali się nad segregacją odpadów drogeryjnych.

Podczas zajęć uczestnicy mogli przyswoić przydatną wiedzę oraz samodzielnie wytworzyć sole do kąpieli oraz dzięki pokazowi naszych lokalnych przedsiębiorców wytworzyć nowe świece z odpadów woskowych, a także świece z materiałów ekologicznych tj. jak wosk pszczeli. Na zakończenie nasi uczestnicy z partnerskiego Vitkova zwiedzili instalację fotowoltaiczną wybudowaną na terenie Miejskiej Oczyszczalni w Kaletach.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG V-A Czechy - Polska poprzez Fundusz Mikroprojektów 2014 - 2020 w Euroregionie Śląsk.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *