słabe opady deszczu
sobota
Reklama
POLICJANCI PODZIĘKOWALI ZA UCZCIWOŚĆ
21 grudnia 2020 r. | 20:34
0

Policjanci podziękowali 66-letniej mieszkance Kalet i przekazali jej świąteczny prezent. Pani Danuta znalazła na ulicy 10 tys. złotych i nie miała wątpliwości co z nimi zrobić.

Wszystko przekazała policjantom, którzy szybko ustalili czyja to zguba. Za uczciwość i postawę godną do naśladowania, kobieta zasłużyła na ogromne podziękowania.

W ostatnich dniach policjanci spotkali się z nietuzinkową postawą społeczną. 66-letnia mieszkanka Kalet natknęła się przypadkiem na leżący na ulicy plik pieniędzy. Kobieta nie miała wątpliwości co zrobić ze „znaleziskiem”. Wszystko przekazała policjantom, którzy po przeliczeniu gotówki ustalili, że było tam 10 000 złotych.

Pani Danuta przyznała, że nigdy nie miała w ręku tylu pieniędzy. Taka ilość gotówki mogłaby skusić niejedną osobę do tego, aby te pieniądze zostawić dla siebie, szczególnie w okresie zbliżających się Świąt.

Pomimo tego, że 66-latka sama żyje bardzo skromnie, wykazała się niezwykłą uczciwością, oddając znalezione pieniądze policjantom. Pani Danuta powiedziała, że nie mogłaby postąpić inaczej.

„Widząc tyle pieniędzy, pomyślałam, że zgubił je jakiś biznesmen, który pewnie wiózł pensje dla swoich pracowników. Przecież zbliżają się Święta, a ludzie nie mogli zostać bez pieniędzy. Musiałam je oddać. Nigdy nie przeszło mi przez myśl, żeby zostawić je dla siebie. Żyję skromnie i staram się tak, aby pieniędzy starczyło mi do końca miesiąca. W sezonie zbieram jagody i grzyby, jeżdżę na 47-letnim rowerze, ale to mi wystarczy. Cieszę się z tego, co mam.”

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach insp. Krzysztofa Hajdy policjanci podziękowali pani Danucie za uczciwość i postawę godną do naśladowania, złożyli świąteczne życzenia oraz wręczyli 66-latce świąteczny prezent.

Policjanci są przekonani, że w przyszłości w podobnej sytuacji kobieta nie zawahałaby się postąpić tak samo, a zachowanie takie z pewnością winno być przykładem dla innych.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *