bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Policja szuka właściciela porzuconego pontonu i rzeczy zostawionych na Chechle
12 sierpnia 2020 r. | 12:33
0

Tarnogórscy policjanci szukają właściciela pontonu oraz innych rzeczy, znalezionych wczoraj na brzegu zalewu Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach. Mundurowi, wspólnie ze strażakami, ratownikami WOPR i płetwonurkami w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania, mając nadzieję, że nie doszło do żadnej tragedii. Osoby posiadające informacje do kogo mogą należeć znalezione przedmioty, prosimy o kontakt. Obecnie zabezpieczone mienie znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Wczoraj po godzinie 20:00 z dyżurnym tarnogórskiej jednostki skontaktowała się osoba, która poinformowała, że na brzegu zalewu Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach ujawniła niezacumowany ponton, a w pobliżu nie było właściciela mienia. Obok pontonu znajdowało się krzesło turystyczne, a w niewielkiej odległości od tych rzeczy, koc i dziecięca butelka ze smoczkiem. Policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej. Blisko 60 policjantów z Tarnowskich Góra oraz katowickiego oddziału prewencji, wraz z ratownikami Tarnogórskiego WOPR, strażakami oraz płetwonurkami, zaczęli przeszukiwać ogromny teren zalewu. W trakcie kilkugodzinnej akcji służby nikogo nie odnalazły.

Oprócz działań prowadzonych na wodzie policjanci próbowali również ustalić, kto jest właścicielem pontonu. Mundurowi m.in. sprawdzili samochody zaparkowane na parkingach zalewu i docierali do ich właścicieli. W jednym przypadku okazało się, że właścicielem jednego z samochodów jest rodzina z Bytomia, która według uzyskanych przez policjantów informacji miała udać się wraz z 2-letnim dzieckiem nad zalew. Stróże prawa dotarli do rodziny i ustalili, że nie są właścicielami odnalezionych rzeczy. Jak ustalili mundurowi, prawdopodobnie ponton leżał na brzegu zalewu już od niedzieli.

Pomimo tego, że nie mamy żadnego zgłoszenia i informacji o osobie, czy osobach, które mogłyby nie wrócić do miejsca zamieszkania po wypoczynku nad zalewem Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach, w dalszym ciągu prowadzimy poszukiwania, mając nadzieję, że nie doszło do żadnej tragedii.

Jeżeli ktoś z Państwa wie, do kogo należą prezentowane na zdjęciach rzeczy lub ktoś z Państwa bliskich wyjechał nad tutejszy zalew i do chwili obecnej nie macie z nim kontaktu, to prosimy o przekazania takich informacji, kontaktując się osobiście lub telefonicznie z dyżurnym tutejszej komendy znajdującej się w Tarnowskich Górach przy ulicy Bytomskiej 6, telefon: 47 85 342 55 lub 112.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *