pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Pół roku w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Kamieńcu – wywiad z Anną Somiak
10 lutego 2023 r. | 05:20
0

Anna Somiak o pracy z dziećmi w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Kamieńcu. "Moim celem jest bardzo duży nacisk na terapię".

Wywiad na temat zmian, jakie nastąpiły w Ośrodku Leczniczo - Rehabilitacyjnym w Kamieńcu po pół roku na stanowisku Prezesa przeprowadził portal "tarnowskiegory.info":

www.tarnowskiegory.info

Dowiadujemy się z niego, że "W lipcu 2022 roku Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przedstawiła zarzuty czterem pracownikom Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego "Pałac Kamieniec" oraz Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kamieńcu dotyczące znęcania się nad niepełnoletnimi pacjentami oraz stosowania wobec nich przemocy. Na terenie ośrodka często dochodziło również do prób ucieczek pacjentów (do zbiorowej ucieczki doszło jesienią 2021 roku, gdy z "Pałacu Kamieniec" uciekło siedmioro podopiecznych - przyp. red.). Do poważnych zmian w placówce doszło w lipcu 2022 roku, kiedy to Bożenę Mochę-Dziechciarz na stanowisku prezesa zastąpiła Anna Somiak."

Dalej podczas wywiadu czytamy jak wygląda zwyczajny dzień jako prezes ośrodka, jakie cele wyznaczyła sobie przed objęciem nowego stanowiska, czy dzieci często zwracają się do niej z prośbą o rozmowę, czy jakie cele i zadania jeszcze przed nią?

Bardzo ciekawy tekst, zachęcamy do przeczytania w całości na: www.tarnowskiegory.infoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *