intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Pogotowie zakupowe
18 marca 2020 r. | 21:50
0

W celu zapewnienia pomocy osobom, wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 Burmistrz Miasta Kalety informuje, iż z dniem 16 marca 2020r. została uruchomiona pomoc usługowa dla mieszkańców Kalet. Pomoc ta będzie polegała na zrobieniu zakupów wyłącznie dla osób:

1/ starszych, samotnych, pozbawionych opieki i pomocy rodziny,

2/ osób niepełnosprawnych, samotnych pozbawionych opieki i pomocy rodziny.

Osoby wymagające pomocy, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 34 352 76 43 lub 34 352 76 34, w dniach roboczych, w godzinach pracy Urzędu Miasta. W sprawach nagłych prosimy o kontakt: 608 026 227 W czasie rozmowy zostanie przeprowadzony wywiad na temat sytuacji zdrowotnej i rodzinnej, po którym pracownik socjalny dokona oceny zasadności udzielenia pomocy.

Robienie zakupów będzie się odbywać w formie bezkontaktowej tj. osoba wymagająca pomocy będzie zobowiązana do przygotowania torby wraz z listą zakupów i środkami pieniężnymi na klamce drzwi zewnętrznych mieszkania lub domu (lub inne miejsce wskazane przez klienta).

Jednocześnie informuje się, iż do kontaktu z osobami chorymi lub podlegającymi kwarantannie uprawnione są wyłącznie służby medyczne lub mundurowe.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *