pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Podsumowanie sezonu turystycznego w Kaletach
26 września 2023 r. | 17:59
0

W kalendarzu jesień, więc pora podsumować mijający sezon turystyczno rekreacyjny w Kaletach. Rekreacyjna dzielnica miasta, Zielona, jak co roku gościła wielu mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do Kalet wypocząć.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie przez całe wakacje można było popływać na kajaku lub desce SUP. W pięknej scenerii zbiorników wodnych zorganizowanych zostało także wiele wydarzeń kulturalnych oraz sportowych m.in. Noc Świętojańska z widowiskowym puszczaniem wianków na wodę.

Również wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku odnotowała w tym sezonie bardzo dużą liczbę mieszkańców i turystów korzystających z możliwości wędkowania w tym miejscu. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem można było spotkać całe rodziny. Wypełniając założenia i ideę funkcjonowania Ichtioparku, staw cyklicznie był także zarybiany. Dzięki temu możliwa była organizacja na tym terenie wielu zawodów wędkarskich dla naszych mieszkańców.

Często i chętnie odwiedzanym miejscem na terenie parku tematycznego była również pasieka edukacyjna, gdzie w soboty i niedziele, można było na żywo zobaczyć pracę pszczół oraz dowiedzieć się wielu cennych ciekawostek o życiu tych pożytecznych owadów. Od przyszłego sezonu planowany jest rozwój tego miejsca poprzez uruchomienie domków, w których będzie możliwe przeprowadzanie apiterapii będącej innowacyjną metodą korzystania z dobroci pszczół i produktów pszczelich.

Za nami także drugi sezon działalności kaletańskiego Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku. Szczególnie w okresie wakacyjnym, ruch turystyczny był tam szczególnie wzmożony. W Centrum można było zasięgnąć informacji nie tylko na temat atrakcji jakie warto zobaczyć w Kaletach, ale także nabyć m.in. pamiątki, informatory, mapki, gadżety oraz znaczki turystyczne z Cisem Donnersmarcka. Również plenerowa kawiarenka, w której serwowana była naszym Seniorom bezpłatnie kawa ze słodkim poczęstunkiem, okazała się i w tym roku strzałem w dziesiątkę. Kawiarenka stała się już miejscem, gdzie Seniorzy bardzo chętnie spotykają się ze swoimi znajomymi.

Podsumowując, wpływy osiągnięte z działalności wypożyczalni sprzętu wodnego w Zielonej, sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, a także z działalności Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku w sezonie 2023 wyniosły około 20.000 zł. Środki te zasiliły budżet Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *