bezchmurnie
czwartek
Reklama
Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku
15 września 2021 r. | 06:47
0

Kończący się niedługo sezon wędkarski w Ichtioparku kolejny raz pokazał jak dużym zainteresowaniem cieszył się nasz kaletański park tematyczny, a szczególnie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. I to nie tylko wśród mieszkańców miasta ale także turystów z całej okolicy.

Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem wodnym można było spotkać całe rodziny. Jedni wędkowali, drudzy spacerowali, a jeszcze inni piknikowali pod drewnianymi wiatami.

Najmłodsi mieszkańcy mieli do dyspozycji gry terenowe oraz duże modele ryb, dzięki którym z bliska można zapoznać się z gatunkami tych zwierząt występujących w lokalnym środowisku. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego uzupełniona była na bieżąco o nowe, drobne akcesoria, aby każdy mógł otrzymać kompletny sprzęt do wędkowania oraz przynętę.

Wypełniając założenia i ideę funkcjonowania Ichtioparku, w bieżącym roku staw cyklicznie był zarybiany. Do zbiornika wpuszczonych zostało łącznie ponad 900 kg karpi i pstrągów. W miesiącach jesiennych planowane jest kolejne zarybianie zbiornika. Na terenie parku tematycznego zorganizowane zostały w tym sezonie m.in. zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kalety, o puchar Prezesa PZW Kalety oraz z okazji 70-lecia koła PZW Kalety. W najbliższą sobotę natomiast zapraszamy na Święto Ryby, które odbędzie się w Ichtioparku z okazji jubileuszu 70 lecia koła PZW Kalety.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *