bezchmurnie
18°
16°
piątek
Reklama
Planowane zmiany w Programie Czyste Powietrze
21 kwietnia 2022 r. | 07:00
0

Miasto Kalety informuje, że jeszcze w tym roku planowane są duże i ważne zmiany w rządowym programie „Czyste Powietrze”.

Wśród najważniejszych zmian, oprócz uproszczonej procedury składania wniosków o dotacje, będą to zmiany dotyczące:
- wprowadzenia finansowych zachęt do kompleksowej termomodernizacji budynku
- urealnienia przyjętych w programie kosztów jednostkowych materiałów i urządzeń (dostosowanie ich do obecnych cen)
- podniesienie maksymalnych kwot dotacji
- podniesienie udziału procentowego dotacji w kosztach inwestycji
- wprowadzenie możliwości złożenia wniosku o drugą dotację z programu „Czyste Powietrze” – jeśli np. pierwsza była na wymianę pieca, to druga może być na termomodernizację budynku.

Ważnych zmian w „Czystym Powietrzu” może być w tym roku jeszcze więcej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przymierza się bowiem także do podniesienia maksymalnego progu dochodów, który uprawnia do ubiegania się dotację z tego programu. Teraz ów próg wynosi 100 tys. zł rocznie, ale może być podniesiony do 120 tys. zł.

Ponadto, przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. Serdecznie zapraszamy!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *