słabe opady deszczu
sobota
Reklama
PiS wygrał w Kaletach, mimo dużego poparcia władz dla Głogowskiego i Olszewskiego
22 października 2019 r. | 10:49
2

W wyborach do Sejmu i Senatu w Kaletach wygrał PiS otrzymując 1818 głosów, natomiast KO i Zieloni otrzymali 1066 głosów.

Mimo dużego zaangażowania burmistrza Kandzi w promowanie Tomasza Olszewskiego, który wywodzi sie z Inicjatywy Obywatelskiej poprzez organizację spotkań z nim oraz z Jarosławem Gowinem, nie udało mu się uzyskać mandatu poselskiego. Otrzymał bowiem tylko 330 głosów, gdzie Barbara Dziuk dostała ich 552 (drugi wynik w mieście), a minister Bożena Borys - Szopa 492. Więcej można znaleźć na oficjalnej stronie miasta - tutaj.

Natomiast tzw. "16-ty Radny" miasta Kalety - Eugeniusz Ptak upodobał sobie Tomasza Głogowskiego i jego Koalicję Obywatelską. Oczywiście radny Olszewski też mu nie był obojętny, co widać na jego profilu facebook-owym - wspólne imprezy na święcie Truszczycy.

Mieszkańcy Kalet jednak wybrali po swojemu i czyżby cały trud Burmistrza Kandzi i "16-tego Radnego" Ptaka poszedł na marne?

Źródło: Facebook, Kalety.pl2 odpowiedzi na “PiS wygrał w Kaletach, mimo dużego poparcia władz dla Głogowskiego i Olszewskiego”

  1. Nowy pisze:

    jakie ładne określenie “16-ty Radny”. A nie lepiej od razu “szara eminencja” ?

  2. deyno pisze:

    Przecież Olszewski kandydował z list PiSu, sprzeczność, niedorzeczność (?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *