bezchmurnie
18°
16°
piątek
Reklama
Pierwszy stopień alarmowy ALFA – CRP
06 grudnia 2021 r. | 06:30
0

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego informuje o wprowadzeniu przez Prezesa Rady Ministrów pierwszego stopnia alarmowego ALFA – CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej - od 5 grudnia 2021 roku od godz. 23.59 do 10 grudnia 2021 roku do godz. 23.59.

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy ALFA-CRP jest pierwszym w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *