bezchmurnie
czwartek
Reklama
Pasieka edukacyjna proekologicznym sukcesem
09 września 2020 r. | 07:00
0

Swoją wakacyjną działalność zakończyła zlokalizowana w Ichtioparku pasieka edukacyjna.

Był to pierwszy sezon od jej powstania, gdzie pod okiem pszczelarza udostępniona została dla gości. Umożliwienie podglądania tych niesamowicie pożytecznych owadów okazało się nie lada atrakcją dla mieszkańców i odwiedzających turystów.

Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także zakosztować kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Z weekendu na weekend liczba odwiedzających sukcesywnie rosła, a kontakt ze słodką edukacja zapragnęli mieć mieszkańcy z najodleglejszych zakątków aglomeracji śląskiej.

Przypomnijmy, że budowa kaletańskiej pasieki edukacyjnej współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2020.Od przyszłego sezonu turystycznego planowane są dodatkowe atrakcje związane z funkcjonowaniem pasieki m.in. wytyczenie miejsca do biwakowania, czy zobaczenie za pomocą specjalnych gogli co i jak widzi owad.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *