zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Pasieka edukacyjna popularną atrakcją turystyczną w Kaletach
16 września 2021 r. | 07:10
0

Swoją wakacyjną działalność zakończyła niedawno pasieka edukacyjna w Ichtioparku, gdzie pod okiem doświadczonego pszczelarza udostępniona była dla gości. Umożliwienie podglądania tych pożytecznych owadów okazało się wielką atrakcją dla mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów.

Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także zakosztować kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich.
To już drugi sezon funkcjonowania pasieki edukacyjnej w naszym mieście i trzeba przyznać cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Weekendami obiekt gościł bardzo wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej, którzy chwalili pomysł utworzenia takiego miejsca. Również nasi mieszkańcy chętnie odwiedzali pasiekę, a przeszklony ul robił wrażenie nie tylko na najmłodszych.
W tym roku, obok drewnianego pawilonu stanęła tablica informująca turystów o wyróżnieniu jakie nasze miasto otrzymało w konkursie „Zielone Czeki” w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku, w którym WFOŚiGW w Katowicach docenił dydaktyczno-ekologiczny charakter kaletańskiej pasieki edukacyjnej. Na stelażu tablicy zasiadła też sympatyczna pszczółka, która zaprasza gości do odwiedzenia pasieki, ale także do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Tuż przez wakacjami, na terenie pasieki zorganizowana została przez nasze Miasto konferencja ekologiczna na temat ochrony owadów pszczołowatych. To dedykowana grupie senioralnej z Miasta Kalety spotkanie okazało się bardzo ciekawym wydarzeniem. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawych referatów wygłoszonych przez mistrzów pszczelarstwa, mogli na żywo zobaczyć pracę pszczelej rodziny, a także pospacerować po ogrodzie roślin miododajnych, by z bliska poznać gatunki kwiatów i bylin przyjaznych pszczołom.

Pasieka była także bohaterem jednego z ostatnich odcinków programu pt. „Na dwóch kołach”, jaki zrealizowany został w naszym mieście przez ekipę regionalnej telewizji TVS.
Biorąc pod uwagę spory ruch turystyczny w tym miejscu, w planach jest dalsza rozbudowa obiektu, a w przyszłości utworzenie na tym terenie Centrum Edukacji Ekologicznej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *