intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Oferta edukacyjna Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku
12 lutego 2021 r. | 07:00
0

"Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku. Z wielką radością przyjmiemy uczniów wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.

Dojazd i bezpieczeństwo

ZPO znajduje się przy ulicy Orzeszkowej 10 (to ulica prostopadła do drogi wojewódzkiej 908), dlatego bezproblemowo można dojechać zarówno od strony Tarnowskich Gór i Częstochowy. Szkoła położona jest na uboczu przy lesie, co daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Szkoła posiada własny parking. Dbamy o to, aby szkoła była bezpieczna. Posiadamy monitoring zewnętrzny. Na każdym poziomie budynku podczas przerw dyżurują nauczyciele.

Szkoła przyjazna wszystkim uczniom

Nasza szkoła stawia mocny akcent na edukację włączającą – zapewniamy wszystkim uczniom warunki do rozwijania indywidualnego potencjału, by w przyszłości mogli się w pełni rozwinąć. Dzieci przez kadrę traktowane są indywidualnie. Każdy pracownik szkoły, ale i uczeń, wie, jak ważne jest przyjazne traktowanie innych, w należytym szacunkiem. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą liczyć na fachowe wsparcie: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, terapię SI oraz zajęcia terapeutyczne i socjoterapeutyczne (w przeznaczonej do tych zajęć sali), spotkania z psychologiem i pedagogiem.

Zdrowie i zabawa

Na terenie szkolnym posiadamy bezpieczny plac zabaw. Przed szkołą znajduje się miniogród botaniczny z wieloma gatunkami roślin. Na zewnątrz mamy również wielofunkcyjne boisko, z którego uczniowie korzystają na lekcjach wychowania fizycznego. Poza tym posiadamy salę gimnastyczną oraz salę do gimnastyki korekcyjnej.

Pracownie i wyposażenie

W szkole znajdują się: świetlica, pracownia komputerowa, pracownia językowa, biblioteka szkolna z lekturami, słownikami oraz wieloma książkami rozwijającymi zainteresowania uczniów, filia biblioteki miejskiej, gabinet psychologa i pedagoga i osiem sal lekcyjnych - każda z komputerem i projektorem, w wielu są tablice interaktywne. Niedawno do użytku została oddana nowoczesna, bogato wyposażona sala przyrodnicza (Zielona Pracownia), w której odbywają się lekcje prowadzone nowatorskimi metodami. W szkolnej stołówce dzieci mogą liczyć na pyszne, dwudaniowe obiady serwowane przez restaurację „Gościnna”. W szkole korzystamy z e-dziennika, dzięki czemu mogą Państwo na bieżąco monitorować postępy dziecka, jak i śledzić ważne informacje.

Rozwijanie pasji

ZPO to dobre miejsce do rozwijania zainteresowań. Często uczniowie występują na różnych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Istnieje możliwość wzięcia udziału w zajęciach z robotyki czy treningach klubów sportowych.

Co nowego?

W tym roku szkolnym została wyremontowana i doposażona biblioteka szkolna. Na sali gimnastycznej położono nowy parkiet. Do użytku oddano także gabinet logopedyczny. Na drugim piętrze zamontowano drążek baletowy oraz lustra, pomocne w zajęciach z rytmiki. Na korytarzach pierwszego i drugiego postawiono ławki dla uczniów. W przedszkolu wyremontowano salę dydaktyczną i kuchnię.

Nauka w czasie pandemii

Szkoła spełnia wszystkie wymogi reżimu sanitarnego w przypadku zajęć stacjonarnych. Przy wejściu znajduje się dystrybutor płynu dezynfekującego. Płyny znajdują się także w każdej toalecie. Wszystkie powierzchnie w szkole są regularnie odkażane. W czasie nauki zdalnej uczniowie łączą się z nauczycielami.

Kontakt ze szkołą

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem szkoły dla Waszych dzieci oraz macie jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem (pierwsze piętro, pierwsze drzwi po lewej) lub pod numerem telefonu (34) 357-81-03.

 

Dyrektor Zespołu

Bożena Dziuk

"Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *