słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Od nowego roku zmiany w gospodarce odpadami
30 listopada 2023 r. | 22:04
0

Od 1 stycznia 2024 r. planowane jest wprowadzenie kilku zmian w odbiorze odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety.

Jedną z najważniejszych będzie obowiązek selektywnego zbierania odpadów w postaci popiołu z palenisk domowych przez właścicieli, którzy wykorzystują paliwo stałe do ogrzewania nieruchomości. Odpadów popiołu nie można będzie już wrzucać do pojemników na odpady zmieszane. W związku z odbieraniem popiołu jako osobnej frakcji, mieszkańcy, którzy wytwarzają popiół zobowiązani są do dokonania zgłoszenia selektywnego zbierania popiołu. Formularz zgłoszenia będzie dostępny na stronie internetowej Miasta Kalety lub w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, biuro gospodarki odpadami, pok. nr 5 od dnia 11 grudnia 2023 r.

Ponadto od 1 stycznia 2024 r. planowane jest dostarczenie mieszkańcom pojemników na odpady biodegradowalne, które zastąpią dotychczasowe worki brązowe. Odpadów biodegradowalnych nie można będzie już wystawiać w brązowych workach.

Zmniejszona zostanie natomiast częstotliwość odbioru szkła. Od 1 stycznia 2024 r. planowany jest odbiór raz na 2 miesiące w zabudowie jednorodzinnej oraz raz w miesiącu w zabudowie wielolokalowej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *