słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Od dekady w służbie mieszkańcom Kalet
10 stycznia 2024 r. | 18:40
0

2 stycznia 2024 r. minęło dokładnie 10 lat od oficjalnego rozpoczęcia działalności stacji pogotowia ratunkowego w Kaletach. Ostatnia dekada pokazała jak ważnym osiągnięciem było podjęcie starań przez kaletański samorząd oraz decyzja o stacjonowaniu karetki pogotowia właśnie w naszym mieście.

Stacja mieszcząca się w budynku przychodni „Sawmed” przy ulicy Gwoździa ma charakter wyjazdowy. Dzięki nowoczesnemu ambulansowi wyposażonemu w zaawansowany sprzęt medyczny możliwe jest szybkie udzielenie pomocy potrzebującym, a karetka jak można zauważyć po liczbie jej wyjazdów, jest niezbędna. W wielu przypadkach tylko szybka reakcja służb ratowniczych jest w stanie uratować komuś zdrowie, a nawet życie. Stacjonowanie karetki w naszym mieście jest kluczową kwestią dla prawidłowego funkcjonowania opieki zdrowotnej oraz niewątpliwie poprawia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Kalet.

Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Katowicach za pomoc, zaangażowanie i pracę włożoną w działalność kaletańskiej stacji pogotowia.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystego otwarcia stacji pogotowia ratunkowego w Kaletach w styczniu 2014 r.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *