zachmurzenie umiarkowane
-3°
-5°
środa
Reklama
Nowy wygląd centrum Kalet się zbliża
08 września 2020 r. | 07:00
0

Zmiana oblicza centrum miasta coraz bliżej – prace projektowe na ukończeniu.

Trwają prace projektowe kolejnego etapu przebudowy centrum miasta. Poniżej kilka wizualizacji, obrazujących jak już niebawem wyglądać będzie nowa przestrzeń publiczna centralnej części Kalet.

Po utworzeniu małego rynku zmianie poddane zostaną tereny obejmujące obszar od placu targowego do budynku banku, a w ostatnim etapie zostanie zmodernizowana przestrzeń przed budynkiem banku i PSS Społem. W ramach inwestycji planowane jest utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych, utwardzenie terenu z miejscami na zieleń z krzewami niskopiennymi, montaż małej architektury w postaci ławek, donic i kwietników, a także ustawienie postumentu z wizerunkiem patrona szkoły podstawowej.

Prace projektowe na nowe rozwiązania urbanistyczne potrwają do końca bieżącego roku. Dla potrzeb realizacji tej części inwestycji miasto poczyniło szereg uzgodnień własnościowych. Jak już wcześniej informowaliśmy, gmina przejęła od powiatu część ul. 1 Maja i uzyskała możliwość dysponowania terenem. Jeśli pandemia koronawirusa nie sparaliżuje możliwości inwestycyjnych gminy, bezpośrednio po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczęty zostanie drugi etap prac budowlanych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *