zamglenia
19°
14°
sobota
Reklama
Nowe lampy rozświetliły centrum Kalet
13 grudnia 2021 r. | 19:37
0

Wiosną bieżącego roku Burmistrz miasta Kalety spotkał się z Dyrektorem ds. majątku oświetleniowego firmy Tauron, Panem Waldemarem Jemioła i wstępnie uzgodniono, że w miarę możliwości finansowych firma Tauron Nowe Technologie dokona we własnym zakresie wymiany 16 latarni w centrum miasta Kalety.

Zgodnie z tymi ustaleniami zabudowano nowe latarnie aluminiowe, które wraz z oprawami typu LED zwiększyły natężenie tego oświetlenia co niewątpliwie wpłynęło na podkreślanie estetyki centrum naszego miasta. Dodatkowo Miasto Kalety wymieniło oprawę oświetlenia ulicznego na skrzyżowaniu ulicy Gwoździa i 1 Maja aby zachować ciągłość oświetlenia ulicznego przy ulicy 1 Maja.

Jak informowaliśmy wcześniej Miasto Kalety pozyskało ponad 2,6 mln złotych bezzwrotnej dotacji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” na realizację zadania pn.: „Przebudowa centrum miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej”, zaplanowanego na 2022 rok. W ramach niniejszej inwestycji przebudowane zostanie centrum miasta od placu targowego, aż do budynku banku, dzięki czemu powstanie funkcjonalna i nowoczesna przestrzeń publiczna.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *