mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
Nowa umowa na odbiór odpadów podpisana!
16 września 2019 r. | 21:33
0

W związku z rozstrzygnięciem przetargu przez Grupę zakupową, w skład której wchodzą Kochanowice, Pawonków, Woźniki oraz Kalety jako lider tej grupy, w ubiegłym tygodniu, tj. 12 września 2019 r., w Urzędzie Miejskim w Kaletach, podpisana została umowa z firmą PZOM Strach Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Konopiskach.

Przedmiotem umowy jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, powstałych na terenie czterech Gmin w Województwie Śląskim. Umowa została zawarta na okres 15 miesięcy, a jej obowiązywanie rozpocznie się od dnia 1 października 2019 r.

Celem wspólnego przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia publicznego było wynegocjowanie jak najniższych opłat za wywóz odpadów z posesji naszych mieszkańców.

Zgodnie z nową umową cena jednostkowa za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów zmieszanych wynosi 666 zł brutto, natomiast cena za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów segregowanych wynosi 612 zł brutto.

Porównując stawki w obecnej umowie, które wynoszą odpowiednio za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów zmieszanych - 620 zł brutto oraz za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów segregowanych - 590 zł brutto, nowe stawki są wyższe, jednak nie wpłyną na podwyżki stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *