pochmurnie
13°
12°
niedziela
Reklama
Nowa ścieżka dydaktyczna przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku już doposażona
01 września 2021 r. | 07:13
0

Miasto Kalety otrzymało dotację w wysokości 17.000 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku.

W ubiegłym tygodniu zostały już zamontowane wszystkie elementy wyposażenia ścieżki. Przy Stanicy Myśliwskiej stanęło pięć przystanków tematycznych o zwierzętach leśnych. Duże, drewniane modele dzików, wilków, lisów, jeleni i zajęcy pomogą z bliska i namacalnie poznać faunę zamieszkującą lokalne środowisko leśne. Przy każdym przystanku znajduje się również tablica z ciekawym opisem danego gatunku zwierząt.

Trzeba przyznać, rzeźby prezentują się wyjątkowo okazale i z pewnością będą wspaniałą lekcją przyrody nie tylko dla najmłodszych. Zachęcamy do odwiedzenia naszej nowej ścieżki dydaktycznej!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *