bezchmurnie
czwartek
Reklama
Nowa remiza kaletańskiej jednostki OSP w fazie uzyskiwania pozwolenia na budowę
18 stycznia 2022 r. | 05:45
0

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna dla społeczności każdej gminy jest stacjonująca na jej terenie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. To druhowie ochotnicy, najczęściej jako pierwsza służba ratownicza, niosą pomoc potrzebującym nie tylko z zakresu ochrony przeciwpożarowej mienia, ale przede wszystkim ochrony życia i zdrowia ludzkiego.

Mając na uwadze niezwykle ważną rolę OSP w systemie ratowniczym miasta, Burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z Radą Miejską podjęli decyzję o budowie nowej remizy straży pożarnej w naszym mieście. Powstanie ona na działce u zbiegu ulic Leśnej oraz Gwoździa w Kaletach. Będzie ona dużo większa, bardziej komfortowa, ale przede wszystkim spełniająca obecne wymogi i normy dla takich budynków. Zaprojektowano w niej m.in. cztery duże i cztery mniejsze stanowiska dla samochodów ratowniczych, magazyny na sprzęt strażacki oraz pomieszczenia socjalne.

Miasto Kalety przygotowało już projekt budowlany oraz wizualizacje nowej remizy. W grudniu ubiegłego roku, wszystkie niezbędne dokumenty zostały złożone do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach celem uzyskania pozwolenia na budowę. Nowy budynek remizy byłby wspaniałym uhonorowaniem pracy Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście, która w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 100-lecia swej działalności.

Środki finansowe na realizację tego przedsięwzięcia Miasto Kalety planuje pozyskać w ramach drugiego naboru do Programu „Polski Ład”, a także wykorzystać pieniądze, jakie nasz samorząd otrzymał w konkursie „Rosnąca odporność”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *