bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Nowa karetka pogotowia za 500.000 zł już w Kaletach
21 czerwca 2021 r. | 07:20
0

17 czerwca 2021 r. w siedzibie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Kaletach miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W szeregi zespołu kaletańskiego pogotowia wstąpiła nowa karetka.

Żółty pojazd z kompletnym wyposażaniem przeznaczonym do ratownictwa medycznego, za około 500.000,00 zł został zakupiony i przekazany do Kalet przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach w ramach projektu: „Zakup ambulansów, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

W uroczystym przekazaniu karetki na miejscu w Kaletach wzięli udział Klaudiusz Kandzia Burmistrz Miasta Kalety, Izabela Domogała Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Bartłomiej Kowalski radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Łukasz Pach Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Małgorzata Przybyłek Dyrektor Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, Michał Świerszcz kierownik Obszaru Działania Gliwice Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Żółta karetka pogotowia zastąpi dotychczasową, która mieszkańcom naszego miasta i okolicznych gmin służyła od 2016 roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *