zamglenia
19°
14°
sobota
Reklama
Niewybuch znaleziony w Kaletach
20 lipca 2020 r. | 07:00
0

Na terenie leśnym, przy drodze wojewódzkiej nr 789 w Kaletach, znaleziono niewybuch. Pochodzący z okresu II Wojny Światowej pocisk przeciwpancerny, wypatrzył spacerujący po lesie mieszkaniec Katowic. Policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Wczoraj patrol saperski z Gliwic zabrał pocisk.

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnionego niewybuchu, który znajdował się na terenie leśnym przy drodze wojewódzkiej nr 789 w Kaletach. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Kalet oraz pirotechnika. Mundurowi od razu zorientowali się, że odnaleziony przedmiot to pochodzący z czasów drugiej wojny światowej pocisk przeciwpancerny. Stróże prawa zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych i natychmiast powiadomili saperów z Gliwic. Wczoraj niewybuch został zabezpieczony i zabrany przez saperów z jednostki wojskowej.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *