bezchmurnie
czwartek
Reklama
Nabór do Miejskiej Orkiestry Dętej
14 czerwca 2023 r. | 01:15
0

Od niemalże stu lat Kalety szczycą się orkiestrą dętą składającą się z muzyków-amatorów – mieszkańców Kalet i okolic. W celu pozyskania nowych muzyków Kaletańska orkiestra porozumiała się z Niepubliczną Szkołą Muzyczną I stopnia Konik w Kaletach.

Wyżej wymieniona Szkoła Muzyczna, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej, prowadzona jest przez Fundację Społeczno-Kulturalną Konik. Szkoła zatrudnia profesjonalnych nauczycieli – absolwentów akademii muzycznych. Do tej pory szkoła kształciła dzieci na kierunkach: fortepian, skrzypce, gitara i perkusja. Od nowego roku szkolnego oferta szkoły zostanie poszerzona o instrumenty dęte: flet, trąbkę oraz puzon, w związku z czym Szkoła proponuje naukę na instrumentach dętych dla uzdolnionych muzycznie dzieci z Kalet – ilość miejsc uzależniona jest od pozyskania środków zewnętrznych. Zapewniona będzie bezpłatna nauka w szkole muzycznej oraz bezpłatne wypożyczenie instrumentu. Warunkiem otrzymania sfinansowania nauki w szkole muzycznej jest pozytywny wynik przesłuchań – badania predyspozycji do nauki oraz w późniejszym czasie gotowość do uczestniczenia w próbach i występach Miejskiej Orkiestry Dętej w Kaletach.

Dodatkowo organ prowadzący szkołę – Fundacja Społeczno-Kulturalna Konik oferuje stypendium dla dwojga dzieci – również na instrumenty dęte.

Przesłuchanie wstępne z oceną predyspozycji do nauki w szkole muzycznej odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca w siedzibie szkoły przy ul. 1 Maja 74 a lub indywidualnie po kontakcie telefonicznym z dyrektorem Szkoły – tel. 504 180 952.

Fundacja Społeczno-Kulturalna Konik zastrzega sobie prawo unieważnienia tego ogłoszenia w przypadku nie pozyskania środków na ten cel.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *