mgła
czwartek
Reklama
Mimo pandemii miasto nadal chce rozwijać Zieloną
22 lutego 2021 r. | 17:40
0

Każdego roku, niezmiennie od 10 lat, na przełomie lutego i marca, miasto Kalety organizowało tradycyjne konferencje w sprawie rozwoju Zielonej. Ich celem jest przede wszystkim podsumowanie działań infrastrukturalno-promocyjnych, jakie zrealizowane zostały w ubiegłych latach nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, a także omówienie planów poszerzenia oferty turystyczno - rekreacyjnej na nowy sezon.

Do udziału w konferencji zapraszani byli przedstawiciele wielu instytucji, którzy mają realny wpływ na rozwój i zarządzanie terenami wokół zbiorników wodnych w Zielonej.
W tym roku, ze względu na wprowadzone w kraju obostrzenia z powodu epidemii, konferencja w sprawie rozwoju rekreacyjnej dzielnicy naszego miasta, niestety nie odbędzie się.

Z planów inwestycyjnych jakie założone zostały do realizacji w ubiegłym roku, Miasto wykonało drugi etap przebudowy ul. Ofiar Katynia, a także utworzyło infrastrukturę mającą na celu uruchomienie bezpłatnego dostępu do Internetu przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej. Na ten cel Miasto Kalety ze środków Unii Europejskiej pozyskało 100% dotację w kwocie 15.000 euro w ramach programu WiFi4Eu.

Ze względów obostrzeń epidemiologicznych miasto nie zdecydowało się w ubiegłym roku na zakup eko-gokartów rodzinnych, które miały doposażyć wypożyczalnię rowerów trekkingowych w Zielonej. Mając nadzieję, że ten rok będzie bardziej pomyślny od poprzedniego, są plany, aby pojazdy te zakupić w tym roku. Burmistrz Miasta Kalety na najbliższej sesji Rady Miejskiej zwróci się do radnych z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na ten cel. Specjalnie z myślą o przejażdżkach gokartami zostanie wyznaczona trasa z ciekawostkami przyrodniczymi w Zielonej, na oznakowanie której Miasto będzie wnioskować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W tym roku Miasto Kalety planuje także wykonać oświetlenie solarne terenu od promenady, aż do plaży, a także ustawić dużą, drewnianą stanicę rowerową na wzór już istniejących.
Z jaką rzeczywistością przyjdzie nam się zmierzyć w 2021 roku do końca nie wiemy, jednak staramy się, aby każdy sezon turystyczny przyniósł rozwój naszej rekreacyjnej dzielnicy miasta.

Zrealizowane w 2020 roku:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *