zamglenia
19°
14°
sobota
Reklama
inwestycja w Kaletach
Milionowa inwestycja ze środków europejskich dobiegła końca
31 lipca 2019 r. | 08:25
0

Przedwczoraj, 29 lipca 2019 r., odbył się odbiór końcowy robót związanych z realizacją inwestycji p.n.: „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizacje budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety”. Projekt, na realizację którego Miasto Kalety pozyskało blisko 2.400.000 zł dotacji, współfinansowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą robót było Konsorcjum Firm z Kalet: Firma Usługowo-Handlowa Tomasza Rapcinskiego i Zakład Usługowo-Handlowy Mirosława Kukuły.

W ramach zadania w budynku Publicznego Gimnazjum wykonano kompleksową termomodernizację z ociepleniem przegród budowlanych oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, zmodernizowano instalację c.o., zamontowano instalację solarną dla potrzeb c.w.u oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 22,8 kW.

W Miejskim Domu Kultury także wykonano kompleksową termomodernizację budynku, przebudowano kotłownię węglową na olejową wymieniono instalację c.o., wykonano instalację odgromową i wentylacji mechanicznej, instalację solarną oraz wymieniono pokrycie dachu.

W odbiorze udział wzięli przedstawiciele firmy wykonawczej Tomasz Rapcinski i Mirosław Kukuła, inspektorzy nadzoru inwestorskiego, zastępca burmistrza Dariusz Szewczyk, dyrektor Zespołu Szkół, przedstawiciel MDK oraz pracownicy Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Kalety.

Termomodernizacja budynków nie tylko pozytywnie wpłynęła na estetykę otoczenia ale przede wszystkim pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania obiektów. Z całą pewnością przyczyni się to do poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

Źródło: UM KaletyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *