pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Mija rok funkcjonowania bezpłatnego publicznego transportu zbiorowego w Kaletach
21 października 2022 r. | 05:34
0

W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia zamieścił w ubiegłym roku w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kalety „Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego”. Był to wymóg prawny umożliwiający zawarcie umowy z firmą przewozową.

W następstwie wybrano firmę GTV BUS, która od listopada 2021 r. realizuje bezpłatny transport dla naszych mieszkańców. Bezpłatny transport funkcjonuje na terenie Gminy Kalety od Drutarni do Miotka, można jednak (za opłatą), podróżować dalej do Tarnowskich Gór czy nawet do Gliwic (z przesiadką).

Po prawie roku można stwierdzić że powyższa inicjatywa cieszy się dużą popularnością mieszkańców, którzy mogą swobodnie i bezpłatnie przemieszczać się pomiędzy oddalonymi znacznie od siebie dzielnicami naszego miasta, ponadto jest uzupełnieniem oferty PKP na odcinku Kalety Tarnowskie Góry, szczególnie ważnym dla mieszkańców zamieszkałych w znacznej odległości od stacji kolejowej.

Koszty funkcjonowania bezpłatnego transportu są w 100% pokrywane z budżetu Miasta Kalety, gdyż nasze miasto nie może liczyć na wsparcie z rządowego „funduszu autobusowego”, z którego korzystać mogą jedynie gminy wiejskie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *