bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Mieszkanka Kalet laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II
26 maja 2020 r. | 07:00
0

Z okazji 100 rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II ogłoszono Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II. 45 osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych odpowiedziało na zmienioną przez koronowirus formę Konkursu. Do końca marca uczestnicy nadsyłali filmiki z nagraną swoją recytacją wybranego utworu.

Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria klasy 4-6 szkoła podstawowa, II kategoria klasy 7-8 szkoła podstawowa oraz III kategoria szkoła ponadpodstawowa. Uczestnicy bardzo poważnie potraktowali temat, co było widoczne w odświętnym stroju, w portretach Ojca Świętego umieszczonych w tle domowym, a także w odpowiedniej modulacji głosu, pięknej dykcji oraz recytacji ze zrozumieniem, trudnej dla młodego człowieka poezji. W każdej kategorii zostały przyznane I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Technicznych oraz Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie.

Wśród laureatów jest uczennica klasy VII Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach Anna Ślimok, która w swojej kategorii zajęła III miejsce.

Gratulujemy!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *