mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
Mieszkaniec Kalet najmłodszym profesorem w Polsce
15 października 2020 r. | 07:20
0

Miło nam poinformować, że 21 września 2020 roku mieszkaniec Kalet, Pan Krzysztof Sośnica doktor habilitowany inżynier z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych.

Jak się okazuje, obecnie Pan Krzysztof w wieku 35 lat jest najmłodszym profesorem tytularnym w Polsce. Jedenaście lat temu Pan Krzysztof Sośnica ukończył kierunek geodezja i kartografia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W roku 2014 zdobył stopień naukowy doktora fizyki i astronomii na Wydziale Nauk Ścisłych Szwajcarskiego Uniwersytetu w Bernie.

Tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskał w roku 2016 na Wydziale Inżynierii Środowiskowej i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku profesora uczelni w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jego prace badawcze są doceniane i nagradzane na forach krajowych i międzynarodowych. W Kaletach mieszkają rodzice Pana Profesora, a jego mama Urszula jest byłym wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Kaletach. Serdecznie gratulujemy Panu Krzysztofowi tak wielkiego sukcesu, życzymy wytrwałości w realizacji zamierzeń naukowych oraz satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

fot. bazawiedzy.upwr.edu.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *