bezchmurnie
czwartek
Reklama
Mieszkańcy Kalet otrzymali już ponad 660.000 zł. dotacji z Programu Czyste Powietrze
26 maja 2021 r. | 07:17
0

Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z możliwości składania wniosków w ramach programu Czyste Powietrze poprzez punkt konsultacyjny, który znajduje się w tut. urzędzie.

Do kwietnia tego roku zarejestrowano aż 45 wniosków na łączną kwotę ponad 660 tysięcy złotych. Najczęściej wybieranym źródłem ciepła były kotły na ekogroszek spełniające wymogi programu (19 wniosków), na drugim miejscu uplasowały się po względem wyboru kotły na pellet drzewny (17 wniosków), w dalszej są pompy ciepła - 4 wnioski oraz piec gazowy.

Ponadto co druga osoba wybrała dodatkowo zakres prac związany z poprawą i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku - termomodernizacja.

Można korzystać z punkt konsultacyjnego gdzie można uzyskać więcej informacji na temat Programu Czyste Powietrze. Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia zawartego przez Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię z Prezesem WFOŚiGW Katowice Tomaszem Bednarkiem, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, w którym nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie.

Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. W związku ze stanem epidemii obecnie kontakt wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: przemyslaw.kocot@kalety.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *