słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy udany!
20 grudnia 2023 r. | 07:16
0

W minioną niedzielę, 17 grudnia 2023 r., na Małym Rynku w Kaletach odbył się Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy. Przepyszne świąteczne przysmaki, bożonarodzeniowe produkty regionalne i rzemieślnicze oraz ciekawy program artystyczny zachęciły i przyciągnęły w to miejsce wielu mieszkańców i gości.

Nasi lokalni wystawcy zadbali o wyjątkowo bogaty asortyment swoich stoisk. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Piękne stroiki, kolorowe bombki i ręcznie robione ozdoby to tylko ułamek z tego co oferowano na jarmarku. Wiele stoisk kusiło zapachem domowych specjałów bożonarodzeniowych, a duży wybór przysmaków sprawiał, że nie dało się obok nich przejść obojętnie.
Wśród najmłodszych królowała karuzela wiedeńska, która w godzinach popołudniowych cieszyła się niesłabnącą popularnością.

Scena również należała w tym dniu przede wszystkim do małych artystów. Były Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Miotku, Milusiowe kolędowanie przygotowane przez Niepubliczne Przedszkole „Miluś”, występy świąteczne przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Bystrzaki” oraz Miejskiego Przedszkola nr 1 „Leśne Skrzaty”. Swoje umiejętności zaprezentował także Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Kalety.

Ze specjalnie przygotowanym na te okazję, świątecznym repertuarem wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą p. Mariana Lisieckiego, a także chór Sonata, któremu dyrygowała p. Iwona Skop.
Z koncertami wystąpili również p. Dominika Ślimok oraz zespoły Yunix i Schola Band.

Gwiazdą Jarmarku Bożonarodzeniowego była Mona Lisa z koncertem najpiękniejszych kolęd i pastorałek.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje wszystkim placówkom oświatowym, publicznym i niepublicznym, z terenu naszego miasta za uświetnienie wydarzenia, a także Miejskiej Orkiestrze Dętej, Chórowi Sonata i Dziecięcemu Zespołowi Pieśni i Tańca Kalety.

Osobne podziękowania za niesamowite zaangażowanie kierowane są dla wszystkich prywatnych wystawców, a także Tyskiemu Kołu Łowieckiemu Kania oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci z Drutarni.

Burmistrz Miasta dziękuje również druhom kaletańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie wydarzenia, a także dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach p. Marianowi Lisieckiemu za sprawną organizację wydarzenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *