zamglenia
-2°
-4°
czwartek
Reklama
Miasto nabyło atrakcyjną nieruchomość w centrum Kalet
28 października 2021 r. | 07:08
0

W dniu 27 października br. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę notarialną nabycia na rzecz Gminy Kalety nieruchomości gruntowej o powierzchni 901 m2, przyległej do budynku usługowego, w którym mieści się placówka banku PKO przy ul. 1 Maja.

Zakup tej strategicznej nieruchomości umożliwi realizację kolejnego etapu przebudowy centrum miasta.

Przypomnijmy, że Miasto Kalety starało się nabyć tę nieruchomość od 2014 r. i pierwotnie zakup obejmował nieruchomość gruntową wraz z budynkiem banku PKO, który podrażał wartość nabycia oraz generował koszty jego utrzymania. Pomimo wieloletniej negocjacji z ówczesnym właścicielem, nieruchomość w 2020 r. została zbyta osobom fizycznym. W wyniku prowadzonych dalszych rozmów z nowymi właścicielami, Miasto Kalety ostatecznie uzgodniło nabycie jedynie części gruntowej przedmiotowej nieruchomości, co znacznie ograniczyło koszty nabycia, na czym Miastu zależało najbardziej.

Podpisanie umowy notarialnej na zakup tej nieruchomości jest wykonaniem uchwały Rady Miejskiej w Kaletach nr 236/XXVIII/2021 z dnia 16 września 2021 roku w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości.

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość ta przeznaczona jest pod tereny przestrzeni publicznej – plac ruchu pieszego oraz pod tereny przestrzeni publicznej – administracji i usług centrotwórczych, nieuciążliwych. Poniżej lokalizacja nabytej przez gminę nieruchomości.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *