śnieg
-4°
-4°
niedziela
Reklama
Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych
06 października 2020 r. | 07:00
0

Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ubiegłym tygodniu Miasto Kalety złożyło dwa wnioski w ramach naboru dla jednostek samorządu terytorialnego o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki z Funduszu przeznaczone są na wsparcie konkretnych już projektów inwestycyjnych. Miasto zawnioskowało o te dodatkowe wsparcie na realizację budowy kanalizacji sanitarnej w Zielonej, a także budowy krytej pływalni przyszkolnej w Kaletach. W przypadku pierwszego projektu Miasto posiada już dokumentację projektową zadania wraz z pozwoleniem na budowę, natomiast w przypadku pływalni gotowy jest Program Funkcjonalno Użytkowy tej inwestycji.

Wnioski ocenione zostaną przez komisję powołaną przez Prezesa Rady Ministrów, która wyda także rekomendację co do wysokości przyznanych środków. W związku z tym, że jest to inicjatywa rządowa, liczymy również na wsparcie lokalnych posłów na Sejm RP. Wnioskowana łączna kwota dofinansowania to ponad 20 milionów złotych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *