zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych
06 października 2020 r. | 07:00
0

Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ubiegłym tygodniu Miasto Kalety złożyło dwa wnioski w ramach naboru dla jednostek samorządu terytorialnego o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki z Funduszu przeznaczone są na wsparcie konkretnych już projektów inwestycyjnych. Miasto zawnioskowało o te dodatkowe wsparcie na realizację budowy kanalizacji sanitarnej w Zielonej, a także budowy krytej pływalni przyszkolnej w Kaletach. W przypadku pierwszego projektu Miasto posiada już dokumentację projektową zadania wraz z pozwoleniem na budowę, natomiast w przypadku pływalni gotowy jest Program Funkcjonalno Użytkowy tej inwestycji.

Wnioski ocenione zostaną przez komisję powołaną przez Prezesa Rady Ministrów, która wyda także rekomendację co do wysokości przyznanych środków. W związku z tym, że jest to inicjatywa rządowa, liczymy również na wsparcie lokalnych posłów na Sejm RP. Wnioskowana łączna kwota dofinansowania to ponad 20 milionów złotych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *